5 porad dzięki którym wybierzesz najlepszego fotografa ślubnego w Warszawie

5 porad dzięki którym wybierzesz najlepszego fotografa ślubnego w Warszawie

Warto przeczytać

Jeśli przyjdzie nam zmierzyć się z wyborem fotografa ślubnego w Warszawie, to szybko dojdziemy do wniosku, że wielu chętnie nawiąże z nami współpracę. Oczywiście to nie oznacza, że każdy fotograf będzie dobrym wyborem. Musimy mieć na uwadze, że wśród nich znajdą się osoby, z którymi współpraca wcale nam nie wyjdzie na dobre. Jak w takim razie wybrać kogoś dla siebie? Mamy 5 porad, dzięki którym wybór nie będzie stanowił już takiego wyzwania. Zachęcamy do zapoznania się z nimi!

Bierzemy pod uwagę tylko doświadczonych fotografów ślubnych

 

Musimy mieć świadomość, że choć na warszawskim rynku działa wielu fotografów, to nie każdy specjalizuje się akurat w fotografii ślubnej. Dlatego, jeśli zależy nam na usługach najlepszego fachowca z branży, to właśnie na kimś takim powinniśmy się skupić. Godny uwagi będzie profesjonalny fotograf ślubny, który może poszczycić się nie tylko ukończeniem specjalistycznych kursów, czy szkoły, ale również bogatym doświadczeniem w roli fotografa ślubnego.

 

Sprawdzamy portfolio

 

Równie ważne, co doświadczenie, będzie portfolio fotografa ślubnego, ponieważ to potwierdzenie jego doświadczenia, jak i umiejętności. Dlatego przy wyborze warto poprosić o to, by fotograf ślubny Warszawa pokazał nam swoje portfolio, czy nawet reportaż z jednego ślubu, ponieważ w ten sposób będziemy w stanie ocenić, czy dany fotograf jest w stanie sprostać naszym oczekiwaniom.

Nie zapominamy sprawdzić opinii innych klientów

 

Jeśli chcemy zyskać pewność, że mamy do czynienia z odpowiednim fotografem, to nie zaszkodzi zebrać o nim trochę opinii od innych klientów. Z tym jednak nie będzie większych trudności, ponieważ do swojej dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim serwisy, który mogą nam dostarczyć cennych informacji.

 

Pytamy o cenę

 

Choć cena nie powinna być głównym kryterium wyboru, to wielu z nas i tak będzie brało ją pod uwagę, zwłaszcza jeśli mamy ograniczony budżet ślubny. Dlatego, jeśli nie chcemy narazić się na nadwyżkę kosztów, to lepiej wcześniej sprawdzić, czy będzie nas stać na usługi danego fotografa ślubnego z Warszawy, czy też nie.

Sprawdzamy warunki umowy

 

Jeśli dojdziemy do wniosku, że chcemy nawiązać współpracę z wybranym przez siebie fotografem, to nie pozostaje nam nic innego, jak sporządzić umowę. Czasami fotograf ma przygotowany wzór i wystarczy ją uzupełnić potrzebnymi danymi i złożyć podpis, by wszystko mieć już za sobą. Jednak zanim ten podpis złożymy, to musimy ją dokładnie przeczytać.

Pamiętajmy, że to właśnie umowa zawiera dokładne zapisy dotyczące usług świadczonych przez fotografa, a także określa, jakie koszty poniesiemy z tego tytułu. Dlatego, jeśli później nie chcemy się rozczarować, to lepiej sprawdzić każdy zapis. Jeśli coś jest dla nas niejasne, to warto dopytać się o szczegóły fotografa lub wstrzymać się z podpisem i poprosić o naniesienie poprawek w umowie.

Poza tym warto też dopilnować, żeby w umowie znalazł się zapis dotyczący tego, co będzie się działo, gdy fotograf nie będzie w stanie wykonać zlecenia. Warto, żeby na takie ewentualności się zabezpieczyć i oczekiwać, że ktoś go zastąpi. Dzięki temu nie dojdzie do sytuacji, gdy w dniu ślubu zostaniemy bez fotografa.

 

5 1 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Fotograf
Fotograf
2 lat temu
Daj ocenę :
     

Ciekawy artykuł