Czym kierować się przy wyborze sukni ślubnej

Czym kierować się przy wyborze sukni ślubnej

Promocja i Reklama

Dzień ślubu jest dla każdej kobiety wydarzeniem bardzo ważnym, niejednokrotnie najważniejszym w dotychczasowym życiu. Każda z nas chce w tym wyjątkowym momencie wyglądać idealnie, zachwycić przyszłego męża i obecną rodzinę i przyjaciół. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór sukni ślubnej.

Czym kierować się przy wyborze sukni ślubnej

Jest wiele czynników, które panna młoda powinna wziąć pod uwagę podczas poszukiwań swojej wymarzonej kreacji. Chcąc sprostać wymaganiom otoczenia, pragnąc zadowolić swojego wybranka czy ulegając aktualnej modzie, młoda kobieta może całkowicie zapomnieć o swoich pragnieniach i oczekiwaniach. Dlatego warto nieco wcześniej zastanowić się nad tym ważnym wyborem.
Pierwszym i chyba najważniejszym kryterium powinien być gust panny młodej. Tego dnia musisz czuć się piękna, wyjątkowa i przede wszystkim swobodna. Jeśli masz swój własny styl, dobrze się czujesz w konkretnym kroju, nie rezygnuj z tego. Suknia ślubna powinna odzwierciedlać ciebie, nie może być przebraniem, które do ciebie nie pasuje, kostiumem scenicznym. Tego dnia to ty jesteś ważna, Ty jesteś gwiazdą, ważne zatem, aby ubiór odzwierciedlał Ciebie.

Duży wpływ na wybór sukni ślubnej ma także sylwetka panny młodej. Krój powinien być dopasowany do figury, uwydatniać walory i sprytnie maskować mankamenty. Nieodzowna jest tutaj pomoc osoby z zewnątrz, która doradzi, spojrzy krytycznym okiem. Osobą tą może być koleżanka, siostra czy mama, ale równie dobrze ekspedientka z salonu.

Nie mniej ważna jest pora roku czy pogoda w dniu ślubu. O ile z pogodą nigdy nie jesteśmy do końca pewni, to biorąc pod uwagę miesiąc można zawsze przygotować się na różne jej warianty. Letnią porą wybierajmy suknie zwiewne, lekkie, nie zapominając o okryciu, które może nas uratować podczas wieczornych chłodów czy niespodziewanego deszczu. Miesiące zimowe wymagają większego przygotowania, cięższych materiałów i grubszych narzutek.

Coraz częściej w Polsce organizowane są śluby tematyczne. Pomysł jest bardzo ciekawy i znajduje wielu zwolenników, jednak narzuca konieczność przygotowania odpowiedniej garderoby. Wesele w stylu lat 20’ wymagać będzie kreacji kojarzącej się z tym okresem, będącej elementem całej scenerii.

Ważnym czynnikiem, choć nie decydującym, jest obecnie panująca moda, która może nas nakierować na konkretny styl. Tutaj należy jednak pamiętać, aby nie podążać ślepo za opiniami ogółu i w pierwszej kolejności wsłuchać się w swoje potrzeby.

Po przeanalizowaniu wszystkich wyżej wymienionych czynników, pozostaje ruszyć na zakupy w poszukiwaniu swojej wymarzonej kreacji na ten jeden najważniejszy dzień.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
aga
aga
4 lat temu
Daj ocenę :
     

dobrym przeczyciem