Escobar Fold 1 - Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Elektronika i IT Prasówki

Escobar Fold 1. – składany smartfon zorganizowany przez brata Pablo Escobara. Roberto, brat kolumbijskiego barona narkotykowego Pablo Escobara, postanowił rzucić wyzwanie firmom technologicznym. Oto Escobar Fold 1., czyli niedrogi składany smartfon.

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

 

Brat „króla kokainy” chce zostać „królem składanych smartfonów”?
Smartfony, jakie można rozłożyć, aby zdobyć większą powierzchnię wyświetlacza, ze względu na dużą stawkę oraz dostępność są tylko ciekawostką. Trzeba jednak przyznać, że naprawdę dobrą – Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X czy Motorola razr to jedne spośród bardziej interesujących tegorocznych urządzeń.

Escobar Fold 1. jest natomiast składanym smartfon w sumie 349 dolarów, czyli około 1350 złotych bez podatku VAT. Jak myśli Roberto Escobar, udało się to dokonać dzięki pominięciu pośredników, smartfon jest bowiem sprzedawany bezpośrednio przez jego firmę. Cóż, nie jestem do tyłu usatysfakcjonowany tym wpływaniem, ale załóżmy, że właściwie stanowi ono prawdziwe.

Co dobre, w problemie udzielonym dla Digital Trends, Escobar zdradził swoje ambitne plany. Jego obowiązkiem nie jest całkowicie wprowadzenie niedrogiego składaka, ale też pokonanie Apple. Plan raczej niemożliwy do przeprowadzenia, ale jednak warto marzyć. Ponadto, myśli on wnieść pozew zbiorowy przeciwko firmie Tima Cooka. Podobno Apple oszukuje klientów, sprzedając słabe smartfony w bardzo zawyżonej cenie.

Escobar Fold 1. – specyfikacja
Po rozłożeniu użytkownik dochodzi do dyspozycji 7,8-calowy wyświetlacz Full HD+ zrealizowany w technologii AMOLED. Roberto dodaje, iż posiada on przedstawiać się wysoką trwałością oraz gwarantować wyższą wytrzymałość na załadowania i rozłożenia niż Samsung Galaxy Fold.

Sercem wyposażenia jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon z części 8, a przetwarzaniem grafiki zwraca się układ Adreno 640. Zależnie od wersji, na pokładzie wybiera się 6 lub 8 GB RAM i 128 lub 512 GB na określone. Możliwe jest wyjątkowo skorzystanie z strony pamięci o wielkiej pojemności 256 GB.

Dwie kamery mają 20 i 16 Mpix, pojemność akumulatora wynosi 4000 mAh, nie zabrakło gniazd na dwie karty SIM i złącza USB typu C. Całość działa pod opieką Androida 9.0 Pie.

Escobar wspomina, iż w urządzeniu zastosowano specjalne zabezpieczenia, jakie zamierzają utrudnić dostanie się do dokładnych danych. Niestety stanowi on w 100% bezpieczny, ale że ma gwarantować wyższą prywatność niż smartfony Samsunga czy Apple, zarówno pod względem ochrony przed rządami państw.

Smartfon jest dostarczany za pośrednictwem oficjalnej strony. Pierwsza kwestia jest niska do 100 tys. egzemplarzy. Ceny mówią się następująco: 6 GB RAM i 128 GB na określone za 349 dolarów, 8 GB RAM i 512 GB na pliki za 499 dolarów. Smartfon jest więc naprawdę tani, kiedy na składaka… podejrzanie tani.

zobacz również tablet z hdmi

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments