Jaką muzykę wybrać na wesele ?

Jaką muzykę wybrać na wesele ?

Warto przeczytać

Wszystkie Młode Pary organizujące wesele, stają przed dylematem jaką formę obsługi muzycznej wybrać. Stosunkowo popularny didżej na wesele, tradycyjny zespół, a może puszczanie muzyki we własnym zakresie ? Każda forma ma swoje atuty.

Różne sposoby oprawy muzycznej wesela

Osoby organizujące swoje wesele stają na początku przed dylematem jaki rodzaj muzyki zamówić. Czy ma być to orkiestra, DJ na wesela, czy też być może wynająć sprzęt że specjalistycznej filmy nagłośnieniowej i zatrudnić na ślubie swojego znajomego. Są też rozwiązania polegające na zatrudnieniu didżeja klubowego, który nie ma doświadczenia w prowadzeniu wesela, nie posiada swojego sprzętu oświetlającego i nagłośnienia. Sprzęt można zamówić w wypożyczalni. Każde rozwiązanie prowadzące do sukcesu ma swoje zalety, ale spośród nich muszę pokazać te, które mogą nieść za sobą najwięcej niebezpieczeństw.

Puszczanie muzyki przez znajomego

Jeśli na weselu poprosimy o puszczanie muzyki znajomą osobę, może wyniknąć pewien problem. Pytanie czy ta osoba angażując się w roli amatorskiego didżeja na weselu będzie w stanie odciąć się od gości, nie spożywać alkoholu i skoncentrować na powierzonym zadaniu. Ważna jest odporność na natłok próśb i życzeń muzycznych nie zawsze pasujących do rodzaju imprezy i danej chwili. Może to doprowadzić do prawdziwego muzycznego bałaganu.

DJ ale nie do końca weselny

Istnieje rozwiązanie polegające na zaangażowaniu na imprezie weselnej didżeja, który nie posiada swojego sprzętu. Na co dzień gra on wyłącznie w klubach. Po pierwsze ze względu na repertuar muzyczny, który na weselu jest zupełnie inny, niż w klubie czy dyskotece, nie jest to idealne rozwiązanie.

Jaką muzykę wybrać na wesele ?

O ile DJ klubowy nie posiada odpowiedniego zaplecza, wynajęcie sprzętu jest możliwe praktycznie w każdej większej miejscowości.

DJ na wesele

Z pewnością zatrudnienie na wesele didżeja, który posiada swój sprzęt jako osoby prowadzącej już wiele wesel w przeszłości jest dobrym rozwiązaniem. Stanowi to lepszą alternatywę niż zatrudnianie znajomej osoby nie będącej zawodowcem.

Jaką muzykę wybrać na wesele ?

DJ wodzirej prowadzący wesele to świetne rozwiązanie głównie dla Młodych Par, które cenią sobie nowoczesność i dostęp do szerokiego repertuaru muzycznego.

Orkiestra weselna

Orkiestra zwana inaczej zespołem, kapelą czy bandem to chyba najlepsze rozwiązanie odnośnie oprawy muzycznej wesela. O ile skład jest doświadczony i ogarnięty, potrafić będzie zabawić gości nie tylko na parkiecie, ale i przy stołach.

Jaką muzykę wybrać na wesele ?

 Instrumenty i głos wokalisty lub wokalistki to główne atuty zespołu muzycznego. Ważne jest to, aby kapela trzymała poziom, a najczęściej nie robią tego najtańsze oferty.

Jaką muzykę na wesele w takim razie wybrać ?

Podsumowując, jeśli nie trzyma Was budżet i zależy Wam na jakości, wybierzcie dobry zespół na wesele, lub didżeja. Gdy środki są ograniczone a jednocześnie szykuje się impreza niezbyt duża, możecie pomyśleć o skorzystaniu z usług znajomego mającego podstawową wiedzę o muzyce i wypożyczalni. Choć nie będzie to rozwiązanie idealne, to jednak pomoże podczas wesela dodać animuszu i zniweluje nudę.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments