Krzesła weselne - jeden z ważnych elementów dekoracji.

Krzesła weselne – jeden z ważnych elementów dekoracji.

Artykuł miesiąca

Każda przyszła Panna Młoda marzy, aby jej ślub i wesele było niczym z bajki oraz pozostało najwspanialszym wspomnieniem do końca życia. Podczas planowania wesela marzeń należy pamiętać, że wystrój sali to nie tylko piękne kompozycje kwiatowe, ścianka za parą młodą czy obrusy i bieżniki. Aby wszystko ze sobą współgrało i tworzyło spójną całość należy pamiętać także o jednym z ważniejszych dekoracji sali – krzesłach weselnych. Czym kierować się przy ich wyborze oraz dekoracji? W poniższym artykule przedstawiamy porady dotyczące dopasowania krzeseł do stylu ślubu i wesela.

W jaki sposób wybrać idealne krzesła na wesele?

Podczas wybierania krzeseł należy pamiętać przede wszystkim o tym, aby pasowały stylistycznie do ogólnej koncepcji dekoracji przyjęcia weselnego. To właśnie od niej zależy, czy para młoda zdecyduje się na masywne czy lekkie lub w stylu glamour czy boho. Podczas wyboru należy się kierować nie tylko stylistyką, ale także wygodą. To od niej zależy komfort gości weselnych oraz pary młodej. Kolejnym ważnym aspektem jest także ich estetyka, ponieważ krzesła będą znajdować się na pamiątkowych fotografiach ślubnych, dlatego warto jest zadbać, aby były odpowiednio dopasowane do całej stylistyki przyjęcia. Warto jest także zadbać o to, aby krzesła weselne przy stole pary młodej wyróżniały się od innych, tworząc wyjątkowość miejsca.

Czy warto wypożyczyć krzesła weselne?

Podczas wynajmowania sali weselnej często zdarza się, że krzesła ślubne, którymi sala dysponuje niekoniecznie wpisują się w styl przyjęcia. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług wypożyczalni, zaskakując gości weselnych nowoczesnością oraz dekoracyjnością siedzisk. Cała procedura wypożyczenia krzeseł nie jest skomplikowana. Każda firma zajmująca się tego typu usługami dysponuje transportem, a jeśli jest potrzeba, także rozstawieniem krzeseł przy stołach. Dzięki takiemu rozwiązaniu, para młoda może cieszyć się ślubem i weselem marzeń, przy niewielkim nakładzie finansowym. Koszt wynajmu jest liczony za każde krzesło. Najważniejszą zaletą jest możliwość wyboru wymarzonych siedzisk spośród wielu modeli oraz kolorów i twardości.

Jaki model krzeseł weselnych można znaleźć w ofertach wypożyczalni?

Chiavari to jedne z najbardziej popularnych modeli krzeseł na przyjęcia za Oceanem. Zarówno budowa oparcia, jak i nóg przypomina z wyglądu gałązki bambusa. Największą ich zaletą jest szeroka gama kolorystyczna, pasująca do wielu stylów dekoratorskich. Pięknie prezentują się z elementami kwiatowymi oraz przeplecione długim kawałkiem tkaniny, np. tiulem, ale także same w sobie wyglądają bardzo elegancko i stylowo. Kolejną zaletą jest także ich uniwersalność. Ze względu na swoją zarówno prostotę jak i wyjątkowość, z idealną lekkością wpiszą się w każdy styl. Pokryte muślinem czy atłasem będą pięknie komponować się w klimacie glamour. Ozdobione kwiatami lub zielonymi elementami wpiszą się w klimat rustykalny lub boho. Natomiast niczym nie ozdobione, surowe, idealnie będą pasować do wesela w stylu minimalistycznym.

Chameleon charakteryzuje się przede wszystkim lżejszą budową od chiavari, dzięki czemu idealnie pasują do geometrycznych elementów wystroju sali weselnej. Dzięki swojej lekkości są bardziej neutralne. Natomiast ich prostota i swoista elegancja sama w sobie jest ich elementem dekoracyjnym.

Ghost jest idealnym rozwiązaniem dla par młodych,dla których liczy się zarówno elegancja,jak i pewna „niewidzialność”, aby większa uwaga weselników była skupiona na dekoracjach stołów i kompozycji kwiatowych. Krzesła weselne typu ghost nadają całemu wystrojowi sali pewną lekkość i minimalizm, dzięki temu, że nie rzucają się w oczy. Ciekawym i oryginalnym pomysłem na dekorację tego rodzaju krzeseł, jest np. przyklejenie naklejek na oparciach siedzisk Pary Młodej.

Podsumowanie.

Ślub i wesele marzeń niesie za sobą wiele miesięcy przygotowań i planowania wszystkiego w najmniejszych szczegółach. Kierując się wyborem krzeseł na przyjęcie należy pamiętać o tym, aby tworzyły spójną całość z wybranym stylem wesela, a także z dodatkami lub wystrojem sali weselnej.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments