Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Kupcy nie zgodzili się na teren oferowany przez miasto, jako zastępczy, na okres remontu targowiska miejskiego przy ulicy Trzebiatowskiej. Magistrat chciał przenieść handlujących na ulicę Okopową, niedaleko kładki nad torami. Przeszkodą uznawał być chory dojazd oraz brak miejsc parkingowych.

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

 

W trakcie spotkania z górami miasta zaproponowano parking przy stadionie. Tu przeszkodą jest zawsze plan zagospodarowania, który uniemożliwia handel w niniejszym pomieszczeniu. Chociaż urzędnicy sprawdzą lub na że nie da się nic w niniejszym punkcie zrobić. Alternatywą planuje być miejsce naprzeciw kołobrzeskiego cmentarza. Docelowo jest one określone pod postać nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wkrótce kupcy wraz z pracownikami mają przyjrzeć się wskazanej lokalizacji.

Dodatkowo handlujący chcieliby zmienić termin wartego 6,5 miliona remontu. Magistrat chciał rozstrzygnąć przetarg dodatkowo w obecnym roku, tak aby po 4 miesiącach prac ważna było z powrotem handlować przy ulicy Trzebiatowskiej. Jednak możliwe jest, że remont rozpocznie się dopiero jesienią. Jak podkreślają handlujący, to wiosna jest dla nich najnowszym okresem.

Przypomnijmy: oprócz nowej drogi, na targu przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się oraz inne pawilony handlowe, zadaszenie dla mniejszych handlarzy i oświetlenie.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments