Sala weselna i jej poszukiwania - jakie kryteria warto brać pod uwagę?

Sala weselna i jej poszukiwania – jakie kryteria warto brać pod uwagę?

Warto przeczytać

Wybór sali ślubnej do organizacji własnego wesela to jedna z ważniejszych decyzji podejmowanych przez przyszłych nowożeńców. Odległe terminy, ale i również najczęściej określone oczekiwania co do wystroju sprawia, że znalezienie odpowiedniego lokalu może być czasochłonne. Jakie kryteria warto brać pod uwagę, by przyspieszyć znalezienie wymarzonej sali weselnej?

Jasne oczekiwania

Podstawową zasadą która znacznie skraca poszukiwania wymarzonej sali weselnej jest posiadanie jasno określonych wytycznych co do jej wielkości, ewentualnego wystroju lub możliwości samodzielnej dekoracji, oraz dodatkowych usług, takich jak wielkość pomieszczenia przeznaczonego na taniec czy miejsca do siedzenia dla gości. Mimo że wydaje się być to oczywiste, wiele par najpierw chce obejrzeć jak najwięcej domów weselnych, bez żadnej wizji czy chociaż zalążka pomysłu. Kiedy mamy konkretne oczekiwania, krąg poszukiwań zdecydowanie się zawęża, oszczędzając tym samym cenny czas na przygotowywanie się do ślubu i wesela. Ważne kwestią jest również umiejscowienie lokalu względem lokalizacji kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego – im dalej sala weselna się znajduje, tym dłużej będzie zajmował dojazd gościom. Z tego wynikać mogą często niepotrzebne problemy, kiedy przyjezdni uczestnicy wydarzenia nie będą mogli znaleźć miejsca docelowego, dlatego dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie w zaproszeniu prostej mapki lub zwyczajne wcześniejsze poinformowanie gości o dokładnym adresie lokalu. Wybrana sala na wesele najlepiej, jeżeli znajduje się w niedalekiej odległości od punktu ślubu – wówczas dojazd nie sprawia problemów, a transport będzie łatwy i szybki.

Umowa a stan faktyczny

Kiedy decyzja o wynajęciu danego lokalu już zapadnie, wówczas przyszli nowożeńcy spisują z właścicielem domu weselnego specjalną umowę, w której zawarte są informacje odnośnie dokładnej daty, a także wszelkich ustaleń odnośnie zakresu usług świadczonych tego dnia. Co najważniejsze, taką umowę należy dokładnie przestudiować, a w razie wątpliwości rozmawiać o szczegółach z drugą stroną, jako że niekiedy nieuczciwi najemcy próbują naciągnąć nieświadomych ludzi na dodatkowe koszty, np. w związku z daną usługą, a niektóre zapisy mogą być niejasne, i działać tym samym na korzyść właściciela. By tego uniknąć, warto zatem dokładnie czytać dokument w jakim składa się podpis, a także prosić o ewentualne aneksowanie czy wprowadzenie zmian, jeżeli zauważalne są jakieś nieścisłości lub brakuje istotnych z punktu widzenia nowożeńców zapisów. Sala weselna jest równie ważna co sam ślub – dobrze jest się zatem przyłożyć do znalezienia tej idealnej!

Villa Szamocin – Twoja sala weselna!

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments