Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

Aktulności ekonomiczny Kołobrzeg z Kołobrzegu

10.995.926,83 zł będzie korzystać przebudowa drogi powiatowej Kołobrzeg – Grzybowo na okresie od pętli autobusowej na trasy Grzybowskiej do połączenia z ulicą Zamkniętą w Grzybowie.

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

W poniedziałek umowę w obecnej propozycji podpisano w siedzibie starostwa powiatowego w Kołobrzegu. W ramach inwestycji zostanie przebudowany odcinek drogi o łącznej długości 2,7 km.

Zaprojektowano jezdnię o szerokości 6 m, i przy osiedlu Bałtyk i w km 2+319,9 do km 2+760 zastosowano przekrój półuliczny, ze ważnym uwzględnieniem zmiany i wzmocnienia krawędzi jezdni. Modernizacja ma i wykonanie ciągu pieszo–rowerowego, o zmiennej szerokości.

Bogata i chodnik oddzielone są od siebie oznakowaniem poziomym i małym poboczem, rowem oraz pasem zieleni od istniejącej już jezdni. Przed przejściami dla pieszych, na chodnikach, azylach i mimo zatok autobusowych zaprojektowano miejsca z płytek integracyjnych o szerokości 35 cm.

Na lokatę powiat pozyskał dofinansowanie ze sposobów Funduszu Dróg Samorządowych na poziomi 50%. Razem ze złożonym wnioskiem, zmiana będzie wolna i rozpocznie się w roku 2019,a zakończy w roku 2021. Generalnym wykonawcą akcji będzie firma „PRIN” z Grzybowa.

Jeśli wszystko pójdzie razem z programem całkowity termin oddania prac przewidziano 31 marca 2021 roku. Prace drogowe w lipcu i sierpniu przyszłego roku zostaną wstrzymane.

 

Zobacz również stemple Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments