WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

Kołobrzeg z Kołobrzegu

Za sprawą grupy radnych z klubów Dobra i Sprawiedliwości i Obywatelskiego Kołobrzegu Jacka Woźniaka, na najdroższej sesji samorządowcy ponownie pochylą się nad sprzedażą działek dla ośrodka Caritas. Projekt uchwały wprowadzony przez radnych zakłada 99 procentową bonifikatę dla organizacji. O przychylność pozostałych samorządowców w ostatniej sprawie prosił, na posiedzeniu komisji budżetowo-gospodarczej, ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

 

Podczas spotkania komisji, ksiądz Roda mówił o działalności ośrodka charytatywnego przy ul. Aniołów Stróżów, która traktuje nie tylko korzyści dla niemowląt i młodzieży z końca i zza wschodniej granicy. Jak wyjaśniał dyrektor, ośrodek bierze udział ponadto w kilku projektach charytatywnych skierowanych do twarzy najbardziej wymagających. – Duzi on wielkości charytatywno-opiekuńczą – prowadził do radnych, oświadczając, że zakupienie rzeczonych nieruchomości jest wskazane do zrobienia niezbędnych prac modernizacyjnych przy budynku (m.in. melioracji dop.red.). – Cierpiąc na badanie, czy chcemy sprzedać działki po ich zużyciu czy zakupieniu, odpowiadam; nie posiadamy takiej decyzji, ani tytułu, bo zaprzeczylibyśmy swojej misyjności(…). Ten środek jest narzędziem dla nas, aby mogli robić pracowania dla niemowląt, osób biednych czy wykluczonych – tłumaczył ksiądz.

Organizację wspierał Jacek Woźniak, który wskazywał, że żadna z części, które Caritas chce kupić po korzystnej cenie, nie stanowi samodzielnego terenu, a jedynie dojazd do tego ośrodka. Wyjaśniał również, że zapisy zagospodarowania przestrzennego wykluczają możliwość skorzystania tych regionów do końców komercyjnych czy biznesowych. – Są tam dopuszczone jedynie usługi sakralne i sztuki – podkreślał Woźniak.

Radni Nowego Kołobrzegu zajmowali dużo wątpliwości. Padły proszenia o komercyjną działalność ośrodka, uiszczanie przez niego opłaty uzdrowiskowej, a też systemy na dolę. – Zdarzają się przypadki, że organizacje kościelne otrzymują bonifikatę, i wtedy sprzedają działki komercyjnie – mówiła Agnieszka Trafas, przewodnicząca rad.
Zwrócenie na ten fakt wyraziła również Ewa Pełechata wiceprezydent do stwórz gospodarczych. – Jako magistrat nie jesteśmy nic przeciwko sprzedaży tych działek, ale bez bonifikaty – powiedziała urzędniczka.
Ostatecznie, większością głosów wybrano do projektu uchwały poprawkę, która pozwoli na aukcję działek dla Caritasu, ale bez bonifikaty. Zgłosiła ją radna Trafas.

Ksiądz Roda zapowiedział, że zajdzie w ostatniej sprawie podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments