Wystrój sali weselnej -jak udekorować salę z klasą ?

Wystrój sali weselnej -jak udekorować salę z klasą ?

Promocja i Reklama

Zawarcie związku małżeńskiego to jeden z najważniejszych momentów w naszym życiu. Pragniemy, by w dniu ślubu wszystko było dobrze zorganizowane i „dopięte na ostatni guzik”. Jedną z najważniejszych spraw jest kwestia dekoracji sali weselnej. Na co zwrócić uwagę by ta wyglądała pięknie i z klasą?

Wystrój sali weselnej -jak udekorować salę z klasą ?

Zanim zabierzemy się za dekoracje, należy zwrócić uwagę na to, jak naturalnie wygląda sala weselna, którą wybraliśmy: jakim charakteryzuje się stylem, jaka panuje w niej kolorystyka oraz jaki jest jej rozmiar, ponieważ wystrój sali weselnej należy dobrać tak, by podkreślała to, co już jest w niej pięknego. Dlatego np. gdy sala weselna jest w stylu rustykalnym, nie możemy dobrać nowoczesnych dodatków; gdy przypomina salę balową, wszelkie pomysły na dodatki w tradycyjnym wiejskim stylu nie będą pasować. Jeśli natomiast stawiamy na popularny ostatnio trend wesel w stodole, w swojskim stylu, nie należy przesadzać z wytwornością dodatków.

Jednak, bez względu na to, jaki styl wybierzemy, istnieje kilka uniwersalnych zasad, o których powinniśmy pamiętać, jeśli nie chcemy, by dekoracja sali weselnej zamieniła przygotowania do ślubu w koszmar.

Po pierwsze minimalizm. Z niczym nie powinno się w życiu przesadzać, bo zazwyczaj, źle się to kończy. Jeśli chodzi o wystrój sali weselnej, sytuacja wygląda podobnie. Girlandy, baloniki, figurki i inne bibeloty w nadmiarze mogą przytłoczyć i zamiast upiększać, sprawią, że sala weselna będzie wyglądać brzydko.

Po drugie kolory. Bardzo ważnym punktem w dekoracji sali weselnej jest wybranie kolorów przewodnich. Zazwyczaj towarzyszy nam tradycyjna biel i jeszcze jeden kolor, który ożywia i stwarza atmosferę w miejscu wesela. Kolorów nie powinno być więcej niż dwa i warto pamiętać, by nie łączyć ze sobą samych bardzo jaskrawych kolorów.

Po trzecie kwiaty, czyli jeden z najważniejszych elementów wystroju. Łączą one tematycznie ślub z weselem oraz uczestników uroczystości. Powinny być zawsze żywe, dopasowane kolorystycznie, najlepiej jeden lub dwa gatunki łączone w piękne bukiety i dekoracje. Nic nie ustroi tak stołu weselnego, jak prosty, ale efektowny bukiet kwiatów na środku.

Podsumowując, najważniejsze to mieć umiar i dobierać wszystkie elementy wystroju z wyczuciem. Nauczyć się, że mniej znaczy więcej i, że czasem lepiej skupić się na szczegółach taki jak świeżość kwiatów i czystość sali. Wystrój sali weselnej to wizytówka naszego wyczucia stylu.

Daj ocenę (5 / 1)

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
edzia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
edzia
Gość
edzia
Daj ocenę :
     

bardzo ciekawy artykuł